Áprilisban a várakozásoknak megfelelően 0,7%-kal nőttek a feldolgozott termékek megrendelései az Egyesült Államok kereskedelmi minisztériumának keddi közlése szerint. Ez már zsinórban a harmadik havi növekedés.
Az Egyesült Államokban márciusban 2,6%-kal 283,4 milliárd dollárra nőttek a tartós fogyasztási cikkek új megrendelései, ami a második egymást követő hónapban jelent növekedést – közölte az amerikai népszámlálási és statisztikai hivatal. Az elemzők csak 2,5 százalékos bővülésre számítottak.
A Magyar Közlönyben megjelent a kormány több fogyasztóvédelemmel összefüggő rendeletének módosítása. A változások érintik a tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállási kötelezettség időtartamát. Emellett nagyon korlátozzák majd a szexualitással kapcsolatos termékeket is. Szigorodnak a gyerekvédelmi törvények is a Fidesz-KDNP javaslata szerint – írja a 24.hu.
Mérséklődött az ipari termelés 2024 januárjában az EU-ban havi és éves bázison egyaránt - derül ki az Eurostat adataiból.
Az amerikai tartós fogyasztási cikkek rendelései októberben a vártnál nagyobb mértékben, 5,4%-kal csökkentek a nagy autógyártóknál lezajlott sztrájkok és a repülőgép-előjegyzések visszaesése miatt – írja a Reuters.
Nőtt a gyáripari megrendelések értéke az Egyesült Államokban szeptemberben havi szinten - közölte a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Census Bureau csütörtökön. Az amerikai gazdaság roppant jó állapotban van, az ipari megrendelések növekedése pedig a kilátások javulásáról árulkodik.
Nőtt a gyáripari megrendelések értéke az Egyesült Államokban júniusban havi szinten - közölte a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Census Bureau csütörtökön.
Májusban a várt csökkenés helyett nőtt a tartós javak megrendelése az Egyesült Államokban a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Census Bureau keddi jelentése alapján.
Áprilisban a kiskereskedelmi forgalom volumene 12,6 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi szinttől, ugyanakkor ez kis mértékű javulás a márciusi 13,1 százalékos zuhanáshoz képest. Ebben szerepet játszhat az is, hogy a tavalyi, választás előtti óriási kormányzati pénzszórás bázishatása lassan mérséklődik. Az ugyanakkor ijesztő, hogy havi alapon a forgalom ismételten csökkent, vagyis a fordulat még messze van.
A chiphiánynak már híre sincs, dugig vannak a raktárak és a kétszámjegyű infláció ellenére olcsóbban lehet notebookot vásárolni ma, mint két éve. Ennek ellenére a kereslet 20 százalékos mínuszban van az év első négy hónapjában. Farkas Andrást, a Notebook.hu ügyvezető igazgatóját kérdezte a Portfolio, hogyan sikerült a kedvezőtlen körülmények ellenére is növelni a forgalmat, milyen újdonságokkal készül a cég, és átlagosan mennyiért lehet ma megkapni egy notebookot.
Januárban a vártnál nagyobb mértékben csökkent a tartós javak megrendelése az Egyesült Államokban a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Census Bureau hétfői jelentése alapján.
Az évtizedes mélypontot jelentő augusztusi 70,3 pontról 71 pontra visszaemelkedett szeptemberben a Michigan egyetem által készített fogyasztói hangulatindex, de ez egyrészt elmaradt a várt 72 pontos értéktől, másrészt jól látszik, hogy a meglóduló fogyasztói árak miatt sok évtizede nem volt olyan gyenge a vásárlási hajlandóság a nagyobb értékű termékek iránt, mint most. Ez pedig a gazdaság további pályájára, a kilábalás ütemére visszahathat.
Júniusban a kiskereskedelmi forgalom volumene (szezonálisan és naptárhatással igazítva) 0,6%-kal haladta meg az előző havi szintet. A növekedés jó hírnek számít az utóbbi hónapokban inkább stagnálgató trendjéhez képest, de egyértelmű kitörésről még nem beszélhetünk, és a koronavírus-járvány előtti szintet sem érte el a forgalom.
Magyarországon 3,1%-kal nőttek a fogyasztói árak februárban az előző év azonos időszakához képest a KSH tájékoztatása szerint a januári 2,7%-os áremelkedés után. Az adat nem okozott meglepetést, miután a Portfolio által megkérdezett elemzők előzetesen 3,1%-os áremelkedésre számítottak.
A fast fashion, azaz a gyorsan készülő ruhák korszakát éljük: a bevásárlóközpontokban a legtöbb ruházati bolt ebbe a kategóriába sorolható. A textilipar és a ruhagyártás a leginkább környezetszennyező iparágak közé sorolható, de a fenntarthatóság trendi lett az elmúlt években a divatszakmában – hangzott el a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány Otthon is Műhely c. beszélgetésében.
Van-e már minden háztartásban mikrohullámú sütő? Lapostévé? Számítógép? Okostelefon? Hozzászokhattunk, hogy amikor a háztartások bizonyos tartós fogyasztási cikkekkel való ellátottságáról beszélünk, akkor a "minél nagyobb, annál jobb" elve vezérel minket. A technológiai fejlődés viszont átírja ezt a logikát.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?